Forum
Losowe zdjęcie
Ciekawostka w Lęborku
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Seks i zbrodnia na Kaszubach

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 12.8.2008 6:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Seks i zbrodnia na Kaszubach
Wklejam w całości artykuł R. Daszczyńskiego z "Gazety Wyborczej" - dla osób o mocnych nerwach. To o innej stronie kaszubskiego bytowania...


Prokurator nie uwierzył dzieciom
Roman Daszczyński
2008-08-11, ostatnia aktualizacja 2008-08-11 21:52

Lekarze walczą o uratowanie trójki dzieci, które najprawdopodobniej były gwałcone przez rodziców i ich znajomych. Prokuratura w Kartuzach umorzyła sprawę. Prokurator okręgowy w Gdańsku Dariusz Różycki jest wstrząśnięty: - Zbadamy ją od nowa, bardzo szczegółowo.

Ania ma 7 lat, Piotruś - 5, a Basia - 2. U całej trójki biegli psycholodzy i psychiatrzy stwierdzili objawy świadczące, że dzieci były poddawane "niewyobrażalnemu urazowi fizycznemu, psychicznemu i seksualnemu od najmłodszych miesięcy/lat życia".

- Nie spotkałam się z tak drastyczną sytuacją w ciągu trzydziestu ośmiu lat mojej kariery zawodowej - mówi dr hab. Barbara Kamińska, dyrektor Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii Dziecięcej i Żywienia Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. - Prokuratura w Kartuzach zachowała się tak, jakby nie rozumiała powagi sytuacji. Nie mogłam uwierzyć, że śledztwo zostało umorzone z braku dowodów.

Dzieci wychowywały się na wsi w powiecie kartuskim. Matka - chora na schizofrenię, ojciec - zmaga się z chorobą alkoholową. Podejrzenia, że maluchy są poddawane przemocy seksualnej pojawiły się, gdy Ania zwierzyła się jednemu z krewnych. Sąd przekazał dzieci rodzinie zastępczej. Nowi opiekunowie zaniepokoili się ich zachowaniem. Starsza dziewczynka m.in. podniecała się w wyniku dotyku podczas kąpieli, w szkole zaciągała inne dzieci w zakamarki.

Na przełomie lipca i sierpnia br. rodzeństwo trafiło na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Ania wyznała psychologowi, że do łóżka kładł się z nią nagi tata. Z jej słów wynika, że była gwałcona. Mamę pochłaniały w tym czasie prace domowe. Tata po wszystkim podkreślał, żeby nikomu nic nie mówić. Ania twierdzi, że robił tak wiele razy - "więcej niż jest paluszków u rąk". Do domu przychodzili też znajomi rodziców, którzy robili "to samo co tata" i "inne rzeczy".

- Szokujące opisy, potworny dramat - podkreśla dr Kamińska. - Te dzieci są bliskie śmierci psychicznej, ale można je jeszcze uratować. Są zdrowe fizycznie, grzeczne, śliczne. Ale będą stracone, jeśli szybko nie znajdzie się dla nich rodzina, która da poczucie bezpieczeństwa i prawdziwej miłości. Obecna rodzina zastępcza jest dobra, ciepła, ale nie będzie w stanie im tego zapewnić, bo mieszka w niej jedenaścioro dzieci. Tu trzeba małżeństwa, które będzie miało dużo czasu i cierpliwości tylko dla tej trójki. I będzie umiało połączyć zdrowe emocje z dużą wiedzą psychologiczną.

Zdaniem biegłego psychologa wyznania Ani są wiarygodne - dziewczynka nie ma skłonności do konfabulacji.

Słowa Piotrusia i zachowania Basi potwierdzają relacje Ani. Dzieci boją się kontaktu z osobami dorosłymi, na dotyk lekarzy reagują gestami obronnymi.

Lekarze nie mają wątpliwości, że rodzeństwo wielokrotnie było wykorzystywane seksualnie.

- Jeśli te dzieci zostały tak skrzywdzone, to nie rozumiemy, dlaczego sprawcy tego dramatu są na wolności - mówią. - Nie ma żadnej pewności, że inne, przypadkowe dziecko, nie stanie się ich ofiarą. Prokuratura w Kartuzach miała obowiązek postawić tych ludzi przed sądem, by do końca wyjaśnić, jak wygląda prawda.

Lekarze związani z Pomorskim Centrum Traumatologii poprosili o interwencję prokuratora Dariusza Różyckiego, szefa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Materiały, które otrzymałem, są wstrząsające - potwierdza prok. Różycki. - Nie chcę z góry przesądzać o wynikach śledztwa, ale zapewniam, że ta sprawa będzie bardzo dokładnie zbadana. W piątek wyznaczyłem prokuratora, który tym się zajął. Materiały postępowania umorzonego w Kartuzach są już w Gdańsku.

Imiona dzieci zostały zmienione.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

http://tinyurl.com/6hdhvz


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Seks i zbrodnia na Kaszubach tczewianin 12.8.2008 6:42
     Dobro kaszubskich dzieci KruszynskiS 12.8.2008 10:46
       Re: Dobro kaszubskich dzieci bcirocka 12.8.2008 14:36
         Re: Dobro kaszubskich dzieci sgeppert 12.8.2008 17:35
           Re: Dobro kaszubskich dzieci slowk 12.8.2008 21:23
             Re: Dobro kaszubskich dzieci sgeppert 14.8.2008 12:31
     Re: Seks i zbrodnia na Kaszubach bikstop 15.8.2008 17:22

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002