Forum
Losowe zdjęcie
Msza - wejście (2234)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
bcirocka
wysłane dnia: 28.1.2011 18:09
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie?
A może poprzedni burmistrz Żukowa nie wygrał ostatnich wyborów z powodów, które nie mają nic wspólnego ze sprawą kaszubską?
Wyborcy biorą, zazwyczaj, pod uwagę różne aspekty działania danej osoby na jakimś stanowisku. Być może na negatywnej ocenie pracy byłego burmistrza - jeśli dokonanie takiej oceny sprawiło, że nie został wybrany na kolejną kadencję - zaważyły argumenty, powiedzmy, ekonomiczne? A może przestał się podobać z innych powodów? Może po prostu się opatrzył, znudził, i mieszkańcy chcą oglądać kogoś innego na fotografiach z gminnych imprez? Może nam (jestem mieszkanką gminy Żukowo) zamarzyła się jakakolwiek zmiana, nieważne, na lepsze czy na gorsze, byle zmiana? :)
A "kaszubskość" można realizować, jak mi się zdaje, rozmaicie, również "nieobciachowo", dowodzą tego włodarze innych kaszubskich gmin.
Sprawa flagi - hmmm, może kaszubska flaga rzeczywiście nie musi wisieć przez cały rok na maszcie przed urzędem gminy? Może lepiej byłoby ją wywieszać co jakiś czas, z okazji ważnych świąt, uroczystości, wydarzeń? Może w takim przypadku stanie się bardziej widoczna, będzie bardziej działać na emocje, bardziej wzmacniać patriotyczne uczucia?
W jakimś artykule na temat "flaga a sprawa żukowska" pewna ważna żukowska osobistość powiedziała coś w rodzaju "a przecież kaszubska flaga nikomu nie przeszkadzała". Hmmm, dla mnie to trochę za słaby argument na rzecz umieszczania mojej narodowej flagi na maszcie - dlatego że nie przeszkadza...
Może to nie mnie mój przedmówca wywołał do odpowiedzi, choć może i mnie ;)
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? pienczke 28.1.2011 10:53
   » Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? bcirocka 28.1.2011 18:09
     Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? CzDark 28.1.2011 18:21
       Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? Jark 31.1.2011 21:30
         Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? sgeppert 31.1.2011 21:42
       Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? bcirocka 1.2.2011 17:23
     Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? Kmicic 14.2.2011 19:47

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002