Forum
Losowe zdjęcie
Europejskie Spotkania z Muzyką. Gdańsk HPIM4250
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Jark
wysłane dnia: 31.1.2011 21:30
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie?
Mieszkałem w Żukowie przez 3 lata, w czasach gdy to "miasto" dopiero co stało się "miastem". Spostrzeżenia Gùczowégò Macka nic nie straciły na aktualności. Choć Żukowo się rozrosło i przyjęło sporo nowych mieiszkańców satyrycznie sportretowany rys żukowian nie uległ wielkiej zmianie.

Na przegraną Albina Bychowskiego złożyło się kilka przyczyn. Sposób promowania kaszubszczyzny zapewne także. Też bym nie zdzierżył gdyby mi ktoś codziennie coś "wmadlał", a tak mogły być odbierane prokaszubskie działania gminy. Stety, a może niestety, wciąż aktualne jest rosyjskie przysłowie "Tisze jediesz, dalsze budiesz". Co ciekawe równie negatywnie "kaszubszczyzna" była odbierana w Łebie po 4 latach burmistrzowania K. Kleiny - który w latach 1990-1994 promował to miasteczko jako kaszubskie. Inna kwestia to sama demokracja - rządy większości. A jaka bywa większość widać po całym politycznym życiu kraju. Prywatnie miałem okazję poznać A. Bychowskiego i uważam, że jest to prawy i porządny człowiek. Cóż, może te aspekty jego osobowości w kontekście zarządzania gminą nie mają znaczenia?
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? pienczke 28.1.2011 10:53
     Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? bcirocka 28.1.2011 18:09
     Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? CzDark 28.1.2011 18:21
     » Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? Jark 31.1.2011 21:30
         Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? sgeppert 31.1.2011 21:42
       Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? bcirocka 1.2.2011 17:23
     Re: A właściwie dlaczego Albin Bychowski przegrał w Żukowie? Kmicic 14.2.2011 19:47

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002