Forum
Losowe zdjęcie
Kramarzyny 3
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne!

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
pienczke
wysłane dnia: 9.2.2011 9:39
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne!
No powiem szczerze, że też myslałem o śp Marku Wałdochu, ale wiem, że jego kandydatura raczej nie przejdzie. Nie będę sie rozpisywać dlaczego, ale podstawową stałą w tym sysetmie jest fakt iż nie jest to gmina etnicznie kaszubska. I to, że szkoda że Marek Wałdoch nie został z nami na dłużej. Spróbuję, ale obawiam się o wynik.

Musicie wiedzieć, że temat z nazwewnictwem ulic obecnie to w ogóle jest jakaś ciekawostka dla socjologa i przyczynek do dyskusji w innym może wątku. Pierwszeństwo w inicjatywie mają obecnie mieszkańcy, stąd wszystkie nowe uliczki dostają nazwy, które czasami ocieraja sie o śmiesznosć a przeważnie sprowadzaja sie do epatowania różnymi infantylnymi wyobrażeniami ze świata przyrody, bajek i ogólnie pojętej krainy rozkoszy. Przytulna, Miła,Serdeczna,Bławatkowa, słoneczna dolina, wichrowe wzgórza, wieczorne mgły, skowronki, ptaszki, kwiatki itp. Tego chcą ludzie. Przekonanie ich, że warto upamietnić jakąś osobę jest wyzwaniem pierwszym i podstawowym. Nie jest tak, że ja sobie powiem: "Marek Wałdoch" i tak będzie.

Do tego mam wrażenie, że ludzie źle wspominają czasy prlu w tym zakresie i koniecznosć mieszkania na ul Róży Luksemburg czy Waryńskiego, dlatego każda sugestia o patronacie od razu budzi ideologiczny sprzeciw w stylu "dość ideologii!".

Przypuszczam, że w zakresie promowania kaszubskich patronów ulic łatwiej byłoby na Kaszubach etnicznych, ale jak się jedzie przez współczesne Banino, Koleczkowo czy Pogórze to też raczej patronują krzaczki, ptaszki i kwiatki a nie Chrapkowski, Trepczyk czy Alojzy Budzisz.

Rozumiem że NK na pierwszym miejscu sugerują Marka Wałdocha. A gdybym poporosił jeszcze raz o tzw back up option? Uniżone ukłony.



----------------

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! pienczke 8.2.2011 15:35
     Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! Jark 8.2.2011 16:45
       Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! CzDark 8.2.2011 17:47
         Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! fopke 8.2.2011 19:43
         » Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! pienczke 9.2.2011 9:39
             Re: Kogo zaproponować na patrona ulicy w gminie Kolbudy? - pilne! CzDark 10.2.2011 7:42

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002