Forum
Losowe zdjęcie
Dary - obraz MB Sianowskiej na szkle Chmielno
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Obstawiamy wyniki spisu?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
pienczke
wysłane dnia: 26.3.2012 9:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Obstawiamy wyniki spisu?
Faktycznie trzeba oddać Jerkowi prymat zwyciezcy zakładu. Chociaż poczekajmy jeszcze wynik językowy. Życzę nam aby wynik Jerka też był w miarę trafiony tzn raczej 100 tys niż 50 tys.

Przyznam się, że chociaż też nie byłem daleko z typowaniem to i tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mam ochotę zacząć teraz przeginać w drugą stronę i rzucić przypuszczenie, że wynik 228 jest wynikiem za niskim. Znam wielu Kaszubów, którzy żadnej kaszubksiej przynależności nie zaznaczyli a według obiektywnych kryteriów Kaszubami są - mówią po kaszubsku, mają rodziców "stąd", mieszkają na etnicznych Kaszubach.

No bo jak teraz ten wynik 228 tys osób, którzy dali wyraz swojemu subiektywnemu przekonaniu odnieść do 500 tys o których mówi Latoszek, ZKP i potwierdza Mordawski?

Można założyć, że: albo Naukowcy się grubo mylą albo też wynik spisu tak naprawdę nie jest miarodajny dla ustalenia faktycznej liczby Kaszubów. Upierać sie bowiem będę że Kaszubami sę nie tylko ci , którzy sie za takich uważają ale też i Ci, którzy obiektywnie Kaszubami są ale z jakichś powodów (wstyd, głęboki polski patriotyzm, konformizm, źle pojmowana "nowoczesność", miejsce zamieszkania) delaracji kaszubskiej nie złożyli.

Powstaje też pytanie na ile wynik jest wynikiem rzeczywistego spisu to znaczy faktycznych deklaracji a na ile statystycznym przybliżeniem na podstawie próby. Znam wiele osósb, do których rachmistrze nie zawędrowali.

Ale ok na razie cieszmy się i radujmy, ja w piątek wpadłem w rodzaj euforii i staram się podtrzymywać


----------------

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Obstawiamy wyniki spisu? pienczke 10.3.2011 8:55
     Re: Obstawiamy wyniki spisu? Jark 10.3.2011 19:38
       Re: Obstawiamy wyniki spisu? adamfwk 31.3.2011 21:12
       Re: Obstawiamy wyniki spisu? tczewianin 1.4.2011 10:42
       Re: Obstawiamy wyniki spisu? adamfwk 22.3.2012 21:59
       » Re: Obstawiamy wyniki spisu? pienczke 26.3.2012 9:11
     Re: Obstawiamy wyniki spisu? Kmicic 12.3.2011 19:06
       Re: Obstawiamy wyniki spisu? Tites 13.3.2011 16:27
         Re: Obstawiamy wyniki spisu? Kmicic 31.3.2011 18:09
     Re: Obstawiamy wyniki spisu? jozef 31.3.2011 22:23

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002