Forum
Losowe zdjęcie
Dolina Jadwigi - Rokiciny - budynek niemiecki
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Promocja wydawnictwa "W kręgu mitologii kaszubskiej. Pokłosie konferencji naukowej"

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Jark
wysłane dnia: 25.3.2011 23:35
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Promocja wydawnictwa "W kręgu mitologii kaszubskiej. Pokłosie konferencji naukowej"
Nie wiem, czy tak ostro bym skreślił (bądź co bądź) tę "konferencję", ale faktycznie były miejsca i całe fragmenty wystąpień, podczas których miałem wrażenie, iż autorzy nie do końca wiedzą, o czym mówią. Krótko - sporo wiadomości to nie wiadomości, ale zwykłe duby smalone! Rażące było dla mnie przyjęte a`priori założenie, iż Kaszubi to Polacy. Zastanawiający był dla mnie zupełny brak choćby wzmianki o Trygławie, który jak wiadomo z wielu badań, był jednym z ważniejszych bóstw na Pomorzu.
Może taka jest też specyfika tego tematu. Bo co my, ludzie początku XXI wieku wiemy o dawnych wierzeniach? Nic. Okruchy i jakieś odległe zapiski dokonywane przez krzewicieli nowej wiary. To prawie jak próba budowy katedry oliwskiej z dwóch pryzm cegieł, górki z kolorowymi szkiełkami i kilkoma deskami z ołtarza. Na logikę - to jest po prostu niemożliwe! Chyba, że rodzimowiercy wciąż dopuszczają możliwość cudów


Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Promocja wydawnictwa "W kręgu mitologii kaszubskiej. Pokłosie konferencji naukowej" Pendzel 24.3.2011 12:08
   » Re: Promocja wydawnictwa "W kręgu mitologii kaszubskiej. Pokłosie konferencji naukowej" Jark 25.3.2011 23:35
     Re: Promocja wydawnictwa "W kręgu mitologii kaszubskiej. Pokłosie konferencji naukowej" tgrabar 30.3.2011 20:47

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002