Forum
Losowe zdjęcie
Zjazd do Starzyńskiego Dworu
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
sgeppert
wysłane dnia: 10.6.2011 18:03
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW
Przede wszystkim wyciszyłbym emocje.

Czytałem tamten artykuł i na jego podstawie nie odniosłem wrażenia, że przewodnik miał złą wolę. Czy ws. przypisania kolorów miał rację - nie wiem. Być może mógł wykazać się większa delikatnością wobec Kaszubów. Być może tego nie zrobił z powodu braku wiedzy o Kaszubach: taki brak w którymś z gdańskich muzeów uznałbym za karygodny, ale w Muzeum Powstania Warszawskiego nie czepiałbym się.

Rozumiem uczniowską zapalczywość. Należy wyrazić uznanie dla domagania się szacunku wobec swojej ziemi, ludu, kultury. Ale nie popieram wchodzenia od razu na wysokie "C". Jeśli przewodnik popełnił omyłkę czy gafę, to, zamiast zrażać go do Kaszubów, lepiej byłoby spokojnie przedstawić swój punkt widzenia.

Postępując rozważnie (nec temere, nec timide ) mamy szansę pozyskać mądrych ludzi. Dla buraków szkoda poświęcać energię na przekrzykiwanki.


----------------
Stanisław Geppert

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW Redakcja_nk 10.6.2011 17:05
   » Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW sgeppert 10.6.2011 18:03
     Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW Kmicic 10.6.2011 18:05
       Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW tczewianin 10.6.2011 21:49
         Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW Jark 11.6.2011 0:00
           Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW Realista 11.6.2011 0:08
             Re: Nieporozumienie, przewrażliwienie, chamski incydent? O artykule „Czerń i żółć” w GW tczewianin 14.6.2011 6:58

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002