Forum
Losowe zdjęcie
Czerskie Dożynki Gminne Łąg 2008
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem”

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Mestwin
wysłane dnia: 23.12.2011 12:46
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 17.11.2011
z:
Wiadomości: 77
Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem”
Cytat:

GDUNSKeKASZEBE napisał:
Fakt jest faktem, lęborskie ZK-P zakłamało słowa Ceynowy.


Fakt.

Cytat:
Spis w 2002 i tego roczny były bardzo źle stworzone. Zauważmy, że dużo ludzi obecnie jest ludźmi w wieku podeszłym,, nie zarzucajmy im, że nie chcieli wpisać, ze są tylko Kaszubami. Zaznaczyli et możliwości jakie były, a wpisać trzeba coś było.


Po pierwsze spis odbył się w 2001. Po drugie nie sądzę byś miał jakiekolwiek pojęcie o tym jak "tworzy się" census, a te w naprędce sklecone wytłumaczenia są bez sensu. Jeśli ktoś nie uważa się za Polaka i dobrze wie kim jest to nigdy nie poda swej narodowości jako polskiej. Chyba, że jego IQ oscyluje w granicach 50, ale na tym poziomie trudno mówić o własnej świadomości narodowej.

Cytat:
Wielu rachmistrzów po prostu nie przychodziło do bardzo wielu domów.


Spis powszechny nie obejmuje 100% społeczeństwa, tylko wycinek.

Cytat:
Fakt, że jeżeli ktoś chciał w 2002, ale także w tym roku zadeklarować się jako tylko Kaszuba, to mógł to zrobić, ale ile kombinacji to ludzi kosztowało, nawet przez internet, mnie spisało za 11 razem,


Jakie kombinacje i jakich "ludzi"? Formularz spisowy był bardzo przejrzysty.

Cytat:
mało tego deklarowałem się jako Kaszuba z przynależnością etniczną rosyjską i polską.


Interesujące...

Cytat:
Najpierw chciałem rosyjską jako naród, ale uznałem, że jestem tylko Kaszubą,


Niezwykle interesujące!

Cytat:
ale czuję przynależność do grupy rosyjskiej ( w końcu posiadam 15% rosyjskiej krwi, przez wojnę, ale mam ), ale pomimo wielu krzywd jakie widziałem do Kaszubów ze strony Polaków i pod moim adresem, zaznaczyłem przynależność polską, również pod naciskiem mamy i dziadka... ;D.


Cóż za terror! Zmusili do podania tożsamości wbrew woli??? Podałbym dziadka do trybunału sprawiedliwości UE lub Praw Człowiek w Strasburgu.

Cytat:
Jak zobaczyłem, że jestem Polakiem i mówię po polsku, bardzo się zirytowałem,


Ja wiem. To faktycznie przykre.Mieć Mamę Polkę i dziadka narodowca-terrorystę. W pełni sympatyzuję...

Cytat:
potem mama mnie spisała dodając przynależność etniczną kaszubską, bez mojej zgody, nie chciała mi narodowości kaszubskiej wpisać.


Proponuję zgłosić:

http://www.icj-cij.org/homepage/index.php

Cytat:
Nawet najbliżsi dają mi do zrozumienia, że nie powinienem czuć się Kaszubą ( pradziadkowie od strony mamy to 100% Kociewiacy ) i powinienem takie rzeczy trzymać dla siebie itp. ( wtedy naród wymiera, a jak ma przetrwać, nie dość, ze tyle mamy przeszkód ze strony państwa, w którym, bynajmniej póki co mieszkamy, to jeszcze młodzi mają trzymać swoją przynależność dla siebie ). Ja się nie wstydzę kaszubskości, pytając się mnie kim jestem odpowiadam Kaszubą. Jeżeli pytają dokładniej mówię, że czuję przynależność do grupy rosyjskiej i mniej do polskiej. Nie można mówić, że każdy Kaszub to Polak, bo to kłamstwo, tak jak nie ma Kaszub bez Polski. GŁUPOTA!!!


Proponuję posłuchać się najbliższych. 50% Polaka po Mamie, 15% Ruska? Na Kaszebę zostaje jakby nie patrzeć tylko 35% ;)

Cytat:
Mogę podać dowód,że to kłamstwo, Kaszubi przetrwali 1000 lat i przez wieki nie należeliśmy do Polski


Przetrwali... Dzięki "puolskiej wierze" ;)

Cytat:
, mało tego kiedy Pomorze było samodzielne, a następnie tworzyły się małe księstwa pomorskie, Kaszubi się rozwijali kulturowo i nie tylko.


Niewątpliwie... Ich nowi kulturowi mentorzy zza Odry właśnie przesiedlali ich en masse do chyż i na przedmieścia...

Tak na poważnie. Powtarzasz jak Papagei jakieś zaslyszane farmazony bez cienia własnej refleksji.

Cytat:
Słowa nie ma Kaszub bez Polski i że każdy Kaszub to Polak, to kłamstwo, narzucanie Kaszubo, "jedynego słusznego toku myślenia" to przekreślanie m.in. kaszubskiego narodu. Pozdrawiam ;D


Zmodyfikujmy je - gdyby nie Polska tradycja państwowa i kościelna i nie "polska wiara" to dziś nie byłoby Kaszub oraz 99% osób kaszubskiego pochodzenia jest Polakami - lepiej? :)
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 21.12.2011 19:08
     Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 21.12.2011 19:17
     Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Tites 21.12.2011 22:34
       Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 21.12.2011 23:20
         Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” CzDark 22.12.2011 0:00
         Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Tites 22.12.2011 1:10
           Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 22.12.2011 10:07
             Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Tites 22.12.2011 20:42
               Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 23.12.2011 12:28
               » Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 23.12.2011 12:46
                   Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 23.12.2011 12:58
               Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Michal 23.12.2011 13:05
                 Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 23.12.2011 13:15
                   Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 23.12.2011 15:20
                     Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 23.12.2011 18:11
                       Dezaktywacja Stojstwina Jark 23.12.2011 19:24
                         Re: Dezaktywacja Stojstwina Mestwin 23.12.2011 19:30
                 Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 23.12.2011 15:21
     Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Wilku 24.12.2011 2:01
       Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Tites 24.12.2011 14:34
         Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 24.12.2011 20:45
           Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Tites 24.12.2011 22:15
         Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 24.12.2011 22:26
           Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” Mestwin 25.12.2011 11:59
             Re: „Każdy Kaszub to Polak, ale nie każdy Polak jest Kaszubem” GDUNSKeKASZEBE 25.12.2011 15:09

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002