Forum
Losowe zdjęcie
Morze
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Cyfra+ i Rodno Zemia

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
lepusz
wysłane dnia: 23.9.2004 23:45
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Cyfra+ i Rodno Zemia
Jak niektórzy z Was wiedzą na codzień zajmuję się techniką satelitarną. Ostatnio z niepokojem obserwuję jak rozwój platformy Cyfra+ wpływa ujemnie na oglądalność Rodny Zemi.
Konkretnie chodzi o to, że Cyfra jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty trzeci program (TVP3), jednak różni się on dość znacznie od naszego programu regionalnego TVG, przede wszystkim brakiem Panoramy Gdańskiej i Rodnyj Zemi. Cyfra+ idąc na łatwiznę wprowadziła jako TVP3 wersję dla Warszawy.
Niewielu klientów o tym wie, bardzo często po zamontowaniu anteny Cyfra+ proszą mnie, abym odłączył starą antenę naziemną i ją po prostu zlikwidował, ponieważ wydaję im się że z satelity mają to samo. W tym momencie staram się klientowi delikatnie to wyperswadować, używając argumentów typu braku informacji o okolicy i łączności z regionem. Przeważnie to skutkuje, lecz skąd mój niepokój? Takich instalatorów jak ja na Kaszubach moze być setka i ilu z nich ma dobro Kaszubszczyzny na względzie?
Pisałem w tej sprawie do Cyfry+, lecz nawet nie dostałem odpowiedzi. Dzwoniłem na infolinię, powiedziano mi, że jak będą tysiące skarg i wniosków w tej sprawie, to może sie tym zajmą.
Technicznie jest to możliwe, jeszcze parę lat temu w Cyfrze podczas wyścigów Formuły 1 były uruchamiane dodatkowe kanały z kamerami z różnych ujęć. Nie trudno sobie wyobrazić taką usługę podczas nadawania programów regionalnych przez różne Osrodki Regionalne TVP3. Problem w tym, że Cyfra to biznes i komercja i oni muszą to poczuć. Moim zdaniem wprowadzając taką usługę mogliby zyskać nowych klientów, bo może jakiś Kaszub w Toruniu chciałby wiedzieć co się dzieje na Kaszubach itd.
Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Może Wy macie jakiś pomysł, do kogo się z tym zwrócić, jaka instytucja, czy organizacja mogłaby monitować w tej sprawie?
Czyż namiastka kaszubskiej telewizji osiągalna w każdym punkcie Polski i w Europie to nie brzmi pięknie?

Marek Wałdoch
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Cyfra+ i Rodno Zemia lepusz 23.9.2004 23:45
     Re: Cyfra+ i Rodno Zemia sgeppert 24.9.2004 9:23
     Re: Cyfra+ i Rodno Zemia pienczke 24.9.2004 10:39
       Re: Cyfra+ i Rodno Zemia lepusz 24.9.2004 22:58

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002