Forum
Losowe zdjęcie
Wrak łodzi (2587)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Czy Czersk to Kaszuby.

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
sternik
wysłane dnia: 25.5.2012 16:40
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.1.2012
z:
Wiadomości: 110
Re: Czy Czersk to Kaszuby.
Talewski:

Cytat:


Dziwi ,że pan panie magistrze ŻTP, jako urzędnik samorządowo – państwowy z taką perfidią kpi i obraża prezydenta naszego państwa. Dziwi , że na takie postawy nie reagują pańscy przełożeni... I te pańskie wycieczki polityczne, które dzisiaj niczym nie różnią się od tych chociażby krytykowanych przez pana stosowanych w czasach "pronowskich"...

Nie życzę sobie aby Pan obrażał głowę naszego państwa powtarzając perfidnie, chociażby tu na stronach Forum, że Prezydent Kaczyński nie jest durniem.

... i ja także nie jestem durniem ani też głupcem, którym był uprzejmy mnie pan nazwać.

I na koniec !

J. Piłsudski kiedyś powiedział;

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.


Szanowni Panowie, albo nie chcecie, lub w swej niewiedzy nie wiecie, że przed dzisiejszą demokratyczną - III RP była Polska szlachecka, sanacyjna, ludowej – demokracji ( czyli pod komunistyczną władzą Sowietów), nadziei popaździernikowej, okresu Jaruzelskiego w tym PRON-u, Solidarności i ..., którą tworzyli Polacy w tym Kaszubi - POmorzacy

jaka będzie ona jutro w nasz rodzinny dom, Kaszuby i Pomorze w dużej mierze zależy także od Was.


Piechowski:

Cytat:
Ależ Panie Zbigniewie! Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nigdy nie twierdziłem, "że Prezydent Kaczyński nie jest durniem"...

A co do (braku) reakcji moich przełożonych na moje poglądy na temat władz państwowych: zdaje się, że w powiecie puckim póki co mamy na tyle rozwiniętą demokrację, że mój PRYWATNY pogląd na temat prezydenta, premiera i kota premiera nikomu nie przeszkadza. Niestety, nie mogę powołać się na Pierwszą Poprawkę, ale wierzę, że dopóki obywatel może swobodnie obśmiewać władze swojego państwa, dopóty żyjemy w systemie demokratycznym. Może je także chwalić i wskazywać innym obywatelom jako wzór moralności przestepcę pełniącego chwilowo funkcję wicepremiera.

Niestety, Panie Zbigniewie, choć - cytat - "do pięt Panu nie dorastam" różnimy się co do wyboru stylu życia: ja wolę być kopany po własnej d***, Pan zaś przyzwyczaił się do całowania cudzej. Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć wiernopoddańczych, obrzydliwych, peanów na cześć Leppera.

Polska jest moim państwem, ale obecne władze nie są z mojej bajki i jako wolny obywatel wolnego kraju mam prawo odsądzać je od czci i wiary. Póki nikt mnie nie zwalnia z tego tytułu z pracy, nie wsadza do ancla, ani nie biją mnie "nieznani sprawcy" może być Pan pewien, że mieszka w Polsce a nie na Białorusi.


Kocham takie urocze przykłady pomorskiej solidarności. Ale w jednym się Pan zagalopował. Wnioskując po fragmentach o "polonizacji", "Kaszubi walczyli o polskość
(z Polakami walczyli)" to chyba to nie do końca tak? Polska to chyba jednak nie Pana kraj, prawda?

"szklane domy w Warszawie
budują za twoje pieniądze
„drewniany pomost” w Sopocie
sypie się, oj sypie…

Autonomia! Autonomia!

zrobicie nam tutaj drugą Jugosławię
powiada siwy pan profesor,
aby tego uniknąć, śpiewajmy razem:

Marsz, marsz Dąbrowski,
Niech żyje Roman Dmowski.
Będziecie Polakami,
Albo spalimy wasze wioski!

Rzeczpospolita Polska
opowiada się za polityką wielokulturowości...

Kaszubi muszą być Polakami!
Sie nie podoba, to wypierdalać za Odrę, Dunaj, czy Jenisej,
a nie grzać dupy na NASZEJ, świętej, piastowskiej ziemi
i żreć NASZ polski chleb. Zdrajcy jebani.
Amen.

A to Polska właśnie, ta codzienna i swojska…
Ukochany, kraj, umiłowany kraj…"
Cytat:
Idący tym tokiem myślenia będziemy mieli: Laczkarzy, Lesoków, Górali, Cichych i Gęgaczy , a Kaszubów... nie mdze!

Proponuję analogiczny podział na: bosych Antków, Goroli (nie mylić z Góralami) itd., itp. i okaże się, że w Polsce nie ma Polaków.

Zadaniem kaszubskich elit jest wzmacnianie i konsolidacja tożsamości kaszubskiej (=pomorskiej), a nie mnożenie bytów ponad potrzebę i wypłukiwanie kaszubskości tam gdzie nie uległa jeszcze ona całkowitej polonizacji.

Z wyrazami sympatii
Piech


A czyż taki podział nie jest faktycznym i czemu miałby się kłócić z podziałami wyższego stopnia?




Na kanwie dyskusji o różnych znaczeniach "pomorskości" to dość zabawne jak krytykując jeden nacjonalizm, unifikację czy też asymilację samemu popełnia się dokładnie to czego tak bardzo się nienawidzi.

Zwłaszcza postępowanie taki bawi przy próbach zaszczepiania własnej ideologii na obcy grunt przy przypisywaniu mu cech swojej grupy językowej - jednak w zupełnie błogiej nieświadomości jego przeszłości językowej.

Może warto poczytać Handke, Popowską-Taborską, Feleszko, albo Tredera czy Stiebera lub Górnowicza zanim po raz kolejny da się upust własnej nacjonalistycznej fantazji pt. "polonizacja" [w domyśle kaszubskiego] Świecia, Tczewa i [kaszubskiej] Tucholi. Jak się okazuje nacjonalistyczne dyrdymały nie są jedynie udziałem braci Kaczyńskich.
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Czy Czersk to Kaszuby. miroslaus 7.11.2004 22:49
     Re: Czy Czersk to Kaszuby. Michal 8.11.2004 19:53
       Re: Czy Czersk to Kaszuby. Behrendt 8.11.2004 21:38
       Re: Czy Czersk to Kaszuby. miroslaus 10.11.2004 1:05
         Re: Czy Czersk to Kaszuby. goch 27.3.2007 0:54
           Re: Czy Czersk to Kaszuby. tgrabar 27.3.2007 8:40
             Re: Czy Czersk to Kaszuby. CzDark 27.3.2007 11:10
               Re: Czy Czersk to Kaszuby. goch 27.3.2007 13:40
                 Re: Czy Czersk to Kaszuby. sgeppert 27.3.2007 14:39
                   Re: Czy Czersk to Kaszuby. tczewianin 27.3.2007 15:31
                     Re: Czy Czersk to Kaszuby. tgrabar 27.3.2007 20:32
                       Re: Czy Czersk to Kaszuby. goch 27.3.2007 21:42
                         Re: Czy Czersk to Kaszuby. sgeppert 27.3.2007 22:54
                         Re: Czy Czersk to Kaszuby. ZbynekS 28.3.2007 0:43
                           Re: Czy Czersk to Kaszuby. sgeppert 28.3.2007 9:37
                           Re: Czy Czersk to Kaszuby. tczewianin 28.3.2007 9:44
                             Re: Czy Czersk to Kaszuby. ZbynekS 28.3.2007 15:53
                               Re: Czy Czersk to Kaszuby. Jupcew 28.3.2007 19:54
                           Re: Czy Czersk to Kaszuby. Klara 28.3.2007 22:59
                             Re: Czy Czersk to Kaszuby. ZbynekS 30.3.2007 14:08
                               Czersk to Czersk :-) Michal 31.3.2007 14:12
                                 Czy Czersk to Kaszuby ?? CzDark 1.4.2007 18:42
                                 Re: Czersk to Czersk :-) Jupcew 3.4.2007 20:56
                                   Re: Czersk to Czersk :-) Michal 5.4.2007 0:11
                                     Re: Czersk to Czersk :-) Jupcew 27.4.2007 23:51
                                       Re: Czersk to Czersk :-) Jupcew 27.4.2007 23:53
                         Re: Czy Czersk to Kaszuby. tczewianin 28.3.2007 1:05
   » Re: Czy Czersk to Kaszuby. sternik 25.5.2012 16:40

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002