Forum
Losowe zdjęcie
HPIM1979
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Morderstwo w gdańskim gimnazjum

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 26.10.2006 8:45
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Morderstwo w gdańskim gimnazjum
Wszyscy dowiedzieliśmy się o prześladowaniu 14-letniej dziewczynki w gdańskim gimnazjum, która następnego dnia popełniła samobójstwo. Dla mnie jest to de facto morderstwo, popełnione na tej młodej osobie.

Daleki jestem od wskazywania palcem winnych --> nauczycieli, jak to robi minister Giertych. Zwłaszcza w sytuacji gdy uczeń ma prawa, ale nie ma obowiązków. Przeraząjące jest jednak to, że szkoła i kutratorium stosują starą zasadę: "Zamieść wszystko pod dywan".

Jakie macie wspomnienia z czasów szkolnych? Dla mnie wolność w szkole skończyła się w 3 klasie, gdy miałem 10 lat. Potem był obóz przetrwania, kombinowanie żeby nie zostać pobity przez wyrośniętych drugo- i trzeciorocznych "zimujących". W liceum to samo - nie jesteś "nasz", nie chcesz być w stadzie, to cię zadepczemy. Na szczęście i wtedy potrafiłem sobie poradzić. Wolny poczułem się dopiero na studiach, ale nigdy nie chciałem być nauczycielem i zostało mi to do dziś. Przerążający jest fakt, że minęło 20 lat i jest tylko gorzej. Wielu z Was ma dzieci - jak sobie radzicie z problemem przemocy w szkole??? Chyba nikt nie chciałby być w sytuacji rodzców 14-letniej Ani...

Przy okazji: dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" napisała, że ofiara i napastnicy byli Kaszubami:

"Cała piątka napastników to koledzy Ani z Kiełpina. W większości, tak jak i ona, są dziećmi zamożnych rolników, Kaszubów. Razem z Anią przystępowali z do pierwszej komunii. Codziennie razem jeździli gimbusem do Gdańska. Gdy wczoraj przyjechaliśmy do wsi, usłyszeliśmy: "normalne chłopaki". Po kilku rozmowach z miejscowymi, okazuje się jednak, że kilku z nich ma już na koncie chuligańskie wybryki. Wieczorami - według relacji sąsiada - "włóczyli się po wsi i zastraszali rówieśników". W dniu zakończenia minionego roku szkolnego zdewastowali samochody nauczycieli zaparkowane pod podstawówką w Kiełpinie. Nikt nie zawiadomił wtedy policji."

Niech mi wyjaśni ktoś bardziej obeznany: czy rzeczywiście chodzi o kaszubską wieś, czy o gdańskie osiedle? Tak czy owak, to się dzieje tu i teraz...

Pozdrawiam
Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Morderstwo w gdańskim gimnazjum tczewianin 26.10.2006 8:45
     Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum bcirocka 26.10.2006 10:59
       Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum Franc 26.10.2006 11:16
         Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum tczewianin 26.10.2006 12:12
           Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum Franc 26.10.2006 13:43
             Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum bcirocka 26.10.2006 15:32
               Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum Franc 26.10.2006 18:01
               Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum Franc 26.10.2006 18:04
                 Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum bcirocka 26.10.2006 18:38
                   Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum Franc 26.10.2006 19:00
                     Re: Jô jem jednojãzëkòwi Kaszëba (wëzdrzi za tim, jëż slédny... ) bcirocka 27.10.2006 10:11
                       Re: Jô jem jednojãzëkòwi Kaszëba (wëzdrzi za tim, jëż slédny... ) Franc 27.10.2006 11:01
           Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum sgeppert 26.10.2006 16:07
     Re: Morderstwo w gdańskim gimnazjum CzDark 30.10.2006 2:13

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002