Forum
Losowe zdjęcie
Kuźnica zima 2010
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 30.11.2007 22:37
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004
Cytat:

Remus napisał:
Niestety obawy się spełniły.


Mamy dziś do czynienia z kaszubską Strefą Gazy czy gettem dla Polaków? Ja jakoś nie dostrzegam tego konfliktu narodowościowego, który podzielił Pomorze wzdłuż, wszerz lub w poprzek.

Cytat:

Jabłoński zapowiadał apolityczność, a jeden z jego kroków zasadniczych to zaprzężenie ZKP w tworzenie partii chyba narodowej?


Jabłoński proponował dyskusję na temat utworzenia PARTII REGIONALNEJ, a nie partii NARODOWEJ. Mylisz pomysł AJ z pomysłem Witolda Bobrowskiego. Nie widzę nic niestosownego w tym, żeby prezes ZKP inicjował dyskusję na temat konieczności (lub jej braku) utworzenia takiej partii. Niestety, na Pomorzu jeszcze nie dorośliśmy do tego by dyskutować sine irae et studio.

Osobiście jestem ZA powstaniem partii regionalnej, czemu już dałem wyraz tutaj:
http://piech.stolem.net/?p=75

Cytat:

Zamykanie się i lęk przed ludźmi Pomorza, odstraszania i zniechęcanie działaczy z Kociewia, Krajny, Borów... także się spełniło! Wystarczy poczytać opinie ZKP z Tczewa. Proszę kolego Piechowski opublikuj to na stronie!


Widocznie rozmawiamy z różnymi ludźmi z Tczewa. Prezes oddziału ZKP w Tczewie chwalił współpracę z Jabłońskim.

Cytat:

Osłabianie organizacji od wewnątrz przez próbę przekazania własnych kompetencji innym małym stowarzyszeniom takim jak Przyjaciele Pucka, czy Ziemi Puckiej czy jakoś tak... To kolejne działania Jabłońskiego. Proszę kolego
Piechowski opublikuj tekst uprzedzający przyszłość!


Rozumiem, że poza Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, matką naszą, nie ma zbawienia? Z tego co się orientuję, trudno mówić o jakimś przekazywaniu kompetencji. Obok ZKP funkcjonują równolegle i niezależnie inne stowarzyszenia, które radzą sobie lepiej lub gorzej. AJ prezesuje Stowarzyszeniu Ziemia Pucka, które samo z siebie prowadzi od lat rozmaite inicjatywy. To źle, że obywatele się aktywizują?

Cytat:

No i na koniec WAZELINA 50-lecia!
Bo jak nazwać tekst na pierwszych stronach zjazdowej POMERANII. Brakowało tylko wymienienia ekipy sprzątającej z sali okrągłej z sejmiku, sprzątaczy ulicznych ze Straganiarskiej i babć klozetowych z imprez zkp w terenie - i z nazwiska wg alfabetu! Nic tylko gratulować i dziękować!


Nie kojarzę, o którym tekście mówisz - proszę o cytat.

Cytat:

Rozumiem, że chodzi o sukces wyborczy i drech Jabłoński wie, że tym razem może sromotnie przegrać.


Każdy, zawsze może przegrać i nikomu nie odbierajmy tego prawa.

Cytat:

Dlaczego? Bo dziś prof. Synak nie powtórzyłby słów o zaufaniu. Wręcz przeciwnie.


O to należałoby zapytać samego prof. Synaka.

Cytat:

Odsyłam do wypowiedzi z protokołów zkp z rady naczelnej i zarządu głównego.
Kol. Piechowski opublikuj te fragmenty na stronie!


Jako szeregowy członek ZKP nie mam do nich dostępu.

* * *

Przy okazji - jeśli chcesz dowodzić swoich racji, to sam publikuj teksty i nie próbuj wysługiwać się mną, skromnym robotnikiem swojej własnej winnicy.

Prócz tego na tej stronie zwykliśmy mówić do siebie po imieniu, ksywie itp., chyba że jakiś profesor tu bywa, wtedy stosujemy tytuły grzecznościowe. Mówienie do mnie po nazwisku odbieram w tym kontekście jako zamierzoną złośliwość, ale jedno jest pewne - nazwiska się nie wstydzę i nie będę się chował za plecami Remusa, Arymana czy Stolema. Jeśli się ma poglądy, wypada głosić je otwarcie.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004 tczewianin 30.11.2007 1:16
     Re: Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004 Remus 30.11.2007 16:24
     » Re: Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004 tczewianin 30.11.2007 22:37
       Re: Prof. Edmund Wittbrodt i Sz. Lewna o Arturze Jabłońskim w r. 2004 tczewianin 1.12.2007 1:44

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002