Forum
Losowe zdjęcie
Kaszubi pod Wiedniem II
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won!

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
marcinlezmik
wysłane dnia: 27.2.2008 10:33
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 5.6.2007
z: Roczicënë-Nyjow, Wiôldżé Roczitczi
Wiadomości: 31
Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won!
Podobne problemy są na Podlasiu, nie mówiąc już o sytuacji w Opolskiem.
Ostatnio w Instytucie Historycznym UW, poruszałem kwestię mniejszości kaszubskiej-powiem krótko Polacy w dalszym ciągu nie przyjmują do wiadomości, że istnieją Kaszubi( i co najzabawniejsze na marginesie można dodac-PRL wypełniło w całości program Dmowskiego dotyczący Polski dla Polaków.)
Moja koleżanka zresztą należąca do innej równie "niepopularnej" w Polsce mniejszości narodowej pytała się mnie, dlaczego tak się dzieje, że w polskich szkołach w ogóle nic się nie mówi o Kaszubach( a jeżeli już to w kontekście dialektu/gwary oraz stroju ludowego).
Niestety musimy więcej działac na rzecz poprawy świadomości polskiego i naszego społeczeństwa, żeby nie 5 tys ale 50 czy 150 tys podało narodowśc kaszubską w najblizszym spisie.

Myrck
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! tczewianin 27.2.2008 3:15
   » Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! marcinlezmik 27.2.2008 10:33
       Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! Jupcew 27.2.2008 12:38
         Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! wilem 27.2.2008 13:22
           Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! wilem 7.5.2008 17:44
         Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! marcinlezmik 3.3.2008 8:59
       Re: Tu jest Polska. A jak się nie podoba, to won! lehoslav 7.5.2008 20:48

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002