Forum
Losowe zdjęcie
Spotkania świętojańskie Gmina Karsin 08 r.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Trujmy się dalej?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
KruszynskiS
wysłane dnia: 15.8.2008 14:21
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 9.2.2007
z:
Wiadomości: 23
Szanujmy Matke-Ziemie
Wastka Barbara jako urodzony pedagog wychowuje siebie i bliźnich w sztuce poszanowania środowiska, lecz doświadcza boleśnie jak daleka jest droga do powszechnie przestrzeganego szacunku dla naszego wspólnego habitat. Warto przeczytać jak ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zdumiała samodyscyplina ekologiczną jego zagranicznych gospodarzy: Nie wolno było palić ogniska, a nawet grilla, a także zbierać grzybów i kwiatów, ale pomimo to było wspaniale. W końcu był też grill, choć ... gazowy,
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=12&pkid=63&nid=208.
(Samo)wychowanie ekologiczne łączy się pewnym trudem, ale warto go podejmować i się nie zniechecac. Oczywiście lepiej byłoby, gdyby oprócz indywidualnej rozmowy ze sprawcami świadek miałby możliwość zawiadomienia straży miejskiej czy gminnej o zagrożeniu dla srodowiska. Wójtowie musieliby jednak w tym celu zatrudnić również strażników ekologicznych, podczas gdy budżety naszych ubogich gmin nie przewidują dodatkowego zatrudnienia. Do życzenia pozostawia stan świadomości naszych wójtów i rad gmin pod względem docenienia światowej rangi krajobrazu i środowiska, które wyborcy i Opatrzność powierzyły ich trosce. Sympatyczny skądinąd wójt Sierakowic nie rozumiał ogóle moich argumentów za wykupieniem przez gminę z rąk prywatnych wzgórza Kukówka z nieszczęsnym "rancho” Kazimierzówka w miejscowości Kamienica Młyn i udostępnienie go turystyce pieszej jako unikalnej perły krajobrazu i przyrody. Wójt dokładał wszelkich starań, aby stymulować rozwój przedsiębiorczości i chwała mu za to. Próbowałem wójtowi i radnym perswadować, że jestem przeciwnikiem czynienia z całego obszaru gminy Sierakowice przyrodniczego skansenu, wprost przeciwnie: jestem za silna promocja biznesu, ale nie na cudownie pięknej górze Kukówka, u stóp której łączą się trzy bajecznie malownicze jeziora, stanowiące wraz z przyległymi zalesionymi wzgórzami rezerwaty przyrody. Wyraziłem obawę, że jeśli władze gminy Sierakowice nie zrozumieją rangi bogactwa i piękna krajobrazu i przyrody, to przyjdzie czas, że mieszkańcy gminy wywiozą ich na taczkach. Wydaje mi się, że moment ten dzis nadchodzi, choć zycze lepiej i wolałbym, aby zamiast kontynuować krótkowzrocznosc dotychczasowej polityki wójt Tadeusz Bigus użył swego talentu i wpływów na ochronę walorów naturalnych i przyrodniczych, którymi Pan Bóg obdarzył nasz zakątek Ziemi.
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Trujmy się dalej? bcirocka 15.8.2008 11:58
   » Szanujmy Matke-Ziemie KruszynskiS 15.8.2008 14:21
       Wójt Tadeusz Kobiela KruszynskiS 15.8.2008 15:04

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002