Forum
Losowe zdjęcie
Widok na jez. Jeleń
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kicz po kaszubsku

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
wotoch
wysłane dnia: 17.10.2008 8:56
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Kicz po kaszubsku
Cytat;

„Marek poleciał całościowo, ale myślę iż na politykę ZKP czy widzenie świata przez red. Antonowicza nie mamy wpływu. http://www.naszekaszuby.pl/uploads/smil3dbd4d4e4c4f2.gif”

Prosiłeś Jarku o wskazanie kiczów, wiec to uczyniłem według własnych spostrzeżeń. Jeżeli kogoś uraziłem nie zamierzam przepraszać. Na politykę ZK-P mamy wpływ!!!! Każdego dnia znani działacze wchodzą na tą stronę i czytują teksty tu zamieszczane łącznie z Antonowiczem. Co do widzenia świata przez Antonowicza może nie mamy wpływu ale możemy próbować prostować to widzenie.

Cytat
„Konkluzja była niestety pesymistyczna - nie widać pomysłów na coś nowego.”

Nie załamywałbym rąk na tym etapie rozwoju naszej kultury. Tak jak w porządnym biznesplanie trzeba najpierw wyznaczyć sobie cele a potem znaleźć sposób jak go osiągnąć. Ważne są też środki pieniężne wymagane do osiągnięcia celu.
Musimy zdać sobie sprawę z tego co jest dla nas ważne w kulturze. Musimy zdefiniować nasze cele, nazwać je, określić.
1. Totalny brak świadomości regionalnej – jak to zmienić (naklejki na samochodach to nie wszystko)
2. Media kaszubskie – aż strach pomyśleć, żeby cokolwiek napisać. Jaskółka wiosny nie czyni!!!! Na chwilę obecna bardzo ich potrzebujemy!!!
3. Lekcje nauki o regionie – one mogą zmienić wszystko. Tworzenie nowych programów edukacyjnych. Nie zatwierdzanie na siłę każdego napisanego na kolanie. Edukacja dobrze podana każdemu, czy młodemu, czy staremu może przekonać do siebie każdego sceptyka.
4. Brak wspólnej strategii regionu Kaszub. Tworzenie przez Kartuzy osobno Puck osobno i Banino osobno nie stanowi właściwego obszaru Kaszub, tylko wysepkowe działanie indywidualne. Gdzie współpraca partów ZK-P? Czy tylko w kwestiach politycznych trzeba się spotykać? ZK-P to nie partia a jednak tak jest postrzegana (zaplecze)!!!!

MareK WantocH RekowskI


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Kicz po kaszubsku Jark 15.10.2008 7:17
     Re: Kicz po kaszubsku wotoch 15.10.2008 8:08
       Re: Kicz po kaszubsku wotoch 15.10.2008 10:38
         Re: Kicz po kaszubsku bcirocka 15.10.2008 13:04
           Re: Kicz po kaszubsku wotoch 15.10.2008 14:06
           Re: Kicz po kaszubsku Alicja 15.10.2008 23:26
             Re: Kicz po kaszubsku Jark 16.10.2008 10:28
               Re: Kicz po kaszubsku Alicja 16.10.2008 12:24
             » Re: Kicz po kaszubsku wotoch 17.10.2008 8:56
                 Re: Kicz po kaszubsku Alicja 17.10.2008 13:59
                   Re: Kicz po kaszubsku Jark 17.10.2008 21:00
                     Re: Kicz po kaszubsku wotoch 17.10.2008 21:29

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002