Forum
Losowe zdjęcie
Kamienne kręgi w Węsiorach
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Donald Tusk ekonomicznym analfabetą?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
CzDark
wysłane dnia: 15.11.2008 2:03
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą?
>>Mam nadzieję że pozbawi mnie też wkrótce władzy ignorantów z Warszawy i Gdańska.

Jignorańcë z Brësla są lepszi ?? Tej czemù ò €pejsczim parlameńce gôdô sã "wysypisko śmieci". Chcemë le przëbôczëc J. Lewandowsczégò jaczégò POwcë wësłalë do Brësla bò mielë stracha jëż rëchli czë pózdni wińdą jegò aferë.

>>To samo ryzyko było u nas przy denominacji 10 lat temu, ale jak wiemy skończyło się na strachu.

Tej wedôłmaczë mie czemù tuwò "kapitaliscë ë spekùlańcë" nie zwikszalë prizów ?

Bò wedle mie zwikszenié prizów w € nié mô wiele wëspólnégò z jich zaòkrãglanim, le ze swójnym zmiészenim jentropijë (pl: entropia; en: entropy) jeżlë jidze ò piniądze - wszelejaczé elemeńtë rënkù (apartny lëdze, a téż kòmpanije) dali nie mògą na tak szeroczi ôrt wëlowac jaczima piniądzama płacëc, abò w jaczich piniądzach miec kòńto w bankù; tim barżi jëż ninia dëtczi nié są sparłãczoné ze złotã le to je "fiducëjarny piniądz". Tej wikszi elemeńtë rënkù (a za nimi miésze) chcą to kòmpensowac zwikszając prizë.

Nôlepi (dlô kònsumenta; gòrzy dlô wanożnika) bë bëło czej më miele bësmë baro wiele jemisëjnëch banków np. we Gdóńskù bë bëłë Gdóńsczi gùldenë, w Jastarnijë mërczi jaczi bë miôłë bëc wirklich piniądzama.

>>Odkąd unia pozbawiła mnie paru innych kłopotów (m.in. z przekraczaniem granic i cłem)

Kò Szengenowskô Zona to nie je €pejskô Rzesza; na przëmiôr Wiôlgô Britanijô je w €pejsczi Rzeszë, a nie je w Szengenowsczi Zonie; a Norweskô je w Szengenowsczi Zonie, a nié je w €pejsczi Rzeszë.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Filip_Stankiewicz 8.11.2008 20:13
     Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Alicja 9.11.2008 1:53
     » Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? CzDark 15.11.2008 2:03
         Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Alicja 15.11.2008 23:20
           Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Dolnoslazak 21.11.2008 14:56
             Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? CzDark 28.11.2008 3:39
       Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Filip_Stankiewicz 21.11.2008 23:36
         Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Alicja 25.11.2008 1:26
           Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? CzDark 28.11.2008 3:33
       Re: Donald Tusk ekonomicznym analfabetą? Filip_Stankiewicz 21.11.2008 23:47

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002