Forum
Losowe zdjęcie
Borne Sulinowo - wartownia (2544)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 9.11.2008 23:39
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku
Cytat:
Nauczyciele...nie dostają do ręki pieniędzy z dotacji:), a zatem trudno byłoby powiedzieć, że "mają na to dotacje" :)

Wiadomo. Dotacje mają szkoły - za pośrednictwem ich organów prowadzących...

Cytat:
jak wiadomo, trafiają do organu prowadzącego szkołę. Ile z tych pieniędzy trafia do rąk dyrekcji danej szkoły, w której uczy się języka kaszubskiego, nie wiem.

Mam dziwne wrażenie, że tu może nie być tak jak się spodziewalibyśmy...

Cytat:
Nie wiem też, kto decyduje o zakupie książek do szkolnych bibliotek - czyli kto jest odpowiedzialny za to, że w tych bibliotekach nie ma książek w języku kaszubskim


A nie dyrekcja szkoły? Kto z forumowiczów pracuje w szkole - prosimy o info jak to wygląda.

Cytat:

Komisja Oświatowa (czy szkolna) przy ZKP (jakieś ciało tego typu chyba istnieje)?


Hmmmm szkolnictwo to obowiązek państwa, więc nie rozumiem, czemu ta sprawa ma być zrzucana na stowarzyszenie, którego organy wcale niekoniecznie są kompetentne, bo zapisać się do nich może każdy pełnoletni obywatel EU...

Cytat:
krytyków literackich/znawców literatury nieobawiających się oceniać także utwory twórców współczesnych?


I chyba tu jest pies pogrzebany, bo przy najlepeszej woli gmina nie kupi książek spoza listy (dotyczy to myślę wszystkich przedmiotów, nie tylko kaszubskiego), rzeczonej listy nie ma, a na nią samą książki musi wpisać ciało które jeszcze nie istnieje. Ciało to wątpię czy powstanie, bo krytyka aktualnych pisarzy to krytyka też kumpli, a więc nie wiem kto z krytyków i znawców zdecyduje się popaść w konflikt z kolegą-literatem (klanem wiadomo bardzo ambitnym i nie mniej drażliwym na punkcie własnej tfurczości). Czyżby zamknięte koło?

Mam nadzieję że nie... (bo wciąż na przekór faktom wierzę, że coś z tej kaszubszczyzny będzie)


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku bcirocka 8.11.2008 23:58
     Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku Alicja 9.11.2008 2:30
     Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku wotoch 9.11.2008 13:09
       Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku Alicja 9.11.2008 17:05
         Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku bcirocka 9.11.2008 19:20
         » Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku Alicja 9.11.2008 23:39
             Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku bcirocka 12.11.2008 16:51
               Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku Alicja 12.11.2008 20:55
                 Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku wotoch 13.11.2008 12:20
                 Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku bcirocka 21.11.2008 20:43
                   Re: O kaszubskiej literaturze w bytowskim zamku Alicja 25.11.2008 1:49

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002