Wiadomości - Aktualności - Debata "Kim są Kaszubi"? - komunikat TVP Gdańsk
Losowe zdjęcie
Diabelski kamień, Mirachowo
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : Debata "Kim są Kaszubi"? - komunikat TVP Gdańsk
Wysłane przez: sgeppert dnia 19.1.2009 16:22:12 (3521 odsłon)

TVP Oddział w Gdańsku, Radio Gdańsk i „Gazeta Wyborcza” organizują w dniu 31 stycznia 2009 r. w Dworze Artusa w Gdańsku debatę na temat „Kim są Kaszubi?”. Jak Kaszubi widzą sami siebie? Jak są postrzegani? Jak chcą by ich widziano? To pytania widzów i internautów.
W najbliższej debacie multimedialnej redaktora Pawła Zbierskiego „Na dwa głosy” zetrą się dwa nurty wewnątrz ruchu kaszubskiego: „tradycjonalistyczny” i „modernizatorski”.


- Różne style bycia, odmienny stosunek do otaczającej rzeczywistości, inaczej definiowana
„kaszubskość”. „Modernizatorzy” inaczej niż „tradycjonaliści” pojmują kaszubski folklor i język, mają też inny stosunek choćby do słynnego, siedmiokolorowego haftu – mówi Paweł Zbierski – chciałbym te dwa sposoby myślenia ze sobą skonfrontować w otwartej publicznej debacie –dodaje autor programu.

Debata odbędzie się na kilka tygodni przed odbywającym się w tym roku w Bytowie „Dniem Jedności Kaszubów” i z pewnością wywoła żywy oddźwięk nie tylko w kaszubskiej społeczności. Może się stać pierwszą w całej serii dyskusją przed Kongresem Kaszubskim. Partnerami TVP Gdańsk są Muzeum Historyczne w Gdańsku oraz media: Radio Gdańsk, „Gazeta Wyborcza”, Portal „Wrota Pomorza”, Radio „Kaszebe” a także wszystkie zainteresowane kaszubskie portale internetowe.

Rejestracja debaty odbędzie się w Gdańsku, 31 stycznia ( w sobotę) o godzinie 11.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002