Wiadomości - Aktualności - Seminarium w Starbieninie
Losowe zdjęcie
VII Zjazd Kaszubów  3
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : Seminarium w Starbieninie
Wysłane przez: zkpadmin dnia 6.6.2003 17:10:00 (2133 odsłon)
Aktualności

W dniach 10/11 czerwca br. odbędzie się międzynarodowe seminarium nt mniejszościowych i regionalnych języków w Unii Europejskiej i krajach kandydackich. Seminarium, którego pogram przesyłamy w załączeniu, zorganizowane zostało przez Sejmik Województwa Pomorskiego, Land Szlezwik-Holsztyn, a także przez Federacyjną Unię Mniejszości Narodowych i Etnicznych (FUEN) i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
W seminarium wezmą udział przedstawiciele samorządu wojewódzkiego na czele z Maszałkiem Województwa Janem Zarębskim oraz Przewodniczącym Sejmiku prof. Brunonem Synakiem, pełniącym jednocześnie funkcję prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W obradach uczestniczyć będą również przedstawiciele MSWiA, Krajowej Rady Rdiofonii i Telewizji oraz liczne grono działaczy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Ponadto reprezentowane będą władze Landu Szlezwika-Holsztyna na czele z dr. Gabriele Kotschau, wiceprzewodniczącą parlamentu krajowego. Wśród uczestników są także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji z Unii Europejskiej reprezentujących grupy mniejszościowe z poszczególnych państw (Fryzowie z Niemiec i Holandii, Retoromanie ze Szwajcarii, Ladynii z Włoch, Serbołużyczanie z Niemiec, Kornwalczycy z Wielkiej Brytanii).

W programie seminarium przewidziano również konferencję prasową, na którą serdecznie państwa zapraszamy. Odbędzie się ona 10 czerwca o godz. 12.15 w gmach Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Starbieninie

Serdecznie zapraszamy!

Arkadiusz Goliński
Dyrektor Biura
Zarządu Głównego
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002